آذر ۱۱, ۱۳۹۹
باماتاکار |مهارت‌های شغلی و زندگی

درباره ما

شاید چند سال پیش، داشتن یک مدرک دانشگاهی برای ورود به یک کسب‌وکار کافی بود، ولی در دنیای رقابتی، پرشتاب و دینامیک امروزی، کسب دانش در دانشگاه‌ها به تنهایی کافی نیست. در دنیایی که هر روز موقعیت‌های شغلی مناسب، مورد علاقه و پر سود کم و کم‌تر می‌شود، برای یافتن شغل و یا برای کارآفرینی باید “مزیت رقابتی” داشت و برای مشتری “ارزش افزوده” تولید کرد. به زبان ساده، مزیت رقابتی یعنی آنچه که شما را از رقبایتان “متفاوت” و “متمایز” می‌کند و ارزش افزوده یعنی رفع “نیاز” مشتری.

 

آنچه برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در یافتن مسیر شغلیِ دلخواه، مزیت رقابتی ایجاد می‌کند، بکارگیری و تبدیل “دانش” به “مهارت”های لازم برای کسب‌وکار است. در حقیقت فردِ صاحب مهارت، دارای محصولی با ارزش افزوده بالا و مزیت رقابتی نسبت به رقباست. در دیدگاه سنتی، “مهارت‌های سخت” تنها مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار شناخته می‌شد، اما در دیدگاه مدرن، دیگر این مهارت‌ها کافی نیستند. لازم است برای ورود، بقا و موفقیت در کسب‌وکار، به مهارت‌های نرم هم مسلط بود. اما این مهارت‌ها چه می‌باشند؟

مهارت‌های سخت، مهارت‌هایی هستند که ابزار شما برای حل مسایل، ارائه راهکار و خلق ارزش برای مشتریان است. این مهارت‌ها، همان مهارت‌هایی است که در دانشگاه آموخته‌اید یا از طریق تجربه در کاری آنها را کسب کرده‌اید. مثل مهارت طراحی تجهیز توسط مهندس، خلق اثر هنری توسط هنرمند، درمان بیمار توسط پزشک یا تعمیر تجهیزات الکترونیکی توسط تکنسین. اما داشتن این مهارت‌های مفید، تضمینی برای کسب درآمد از آنها نیست. باید بتوانید مهارت‌های سخت خود را به مشتری بفروشید تا کسب درآمد کنید. مهارت‌های نرم، به مجموعه مهارت‌هایی گفته می‌شود که به شما توانایی “فروش” تخصصتان یا همان مهارت‌های سخت را می‌دهد.

پاسخ به سئوالات ذیل، موضوع را بیشتر روشن می‌کند:

  • آیا فقط داشتن مدرک کافی است یا لازم است با ارائه مهارت خود به کارفرما پول دربیاورید؟
  • آیا در پروژه کار را به تنهایی انجام می‌دهید یا لازم است مهارت تعامل با افراد سازمان و هنر کار گروهی را بدانید؟
  • آیا با فن بیان و هنر مذاکره آشنایی دارید؟
  • آیا در مواجهه با چالش‌های فردی، خانوادگی و شغلی، توانایی حل مسئله را دارید؟
  • چقدر در برقراری ارتباط با دیگران موفق هستید؟
  • تا چه اندازه با شبکه‌سازی در کسب‌وکار آشنا هستید؟

بخاطر داشته باشید شما در دنیای کسب‌وکار پیش از آنکه با مدرک، دانش و تخصصتان قضاوت شوید با تعاملاتی که حاصل مهارت‌های نرم شماست، قضاوت خواهید شد. البته فراموش نکنیم که مهارت‌های نرم، نه تنها مهارت‌های لازم برای ارتقای توانمندی‌های شغلی است بلکه کیفیت زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی شما را نیز ارتقا و بهبود می‌بخشد.

گروه باماتاکار ، گروهی متشکل از چندین مهندس با تجربه در تخصصهای مختلف از صنایع مادر کشور است که با اشراف کامل به خلاهایی که در توانمند سازی نیروهای متخصص برای ورود به بازار کار وجود دارد، تشکیل شده است. این گروه برای ایفای نقش موثر در اکتساب مهارت‌های تکمیلی مورد نیاز بازار کار، برنامه‌هایی برای تغییر نگرش و ترویج فرهنگ کارآفرینی تدوین نموده است.

در این راستا گروه باماتاکار برآن شد تا با توجه به فقدان دانش مهارت‌های نرم برای جویندگان کار و هر فردی که به دنبال رشد و توسعه کسب‌وکار و کیفیت زندگی خود است، مهارت‌های نرم را معرفی کرده و دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی مرتبط را برگزار نماید. علاوه بر این، گروه باماتاکار  در طراحی و برنامه ریزی یک نقشه راه میان مدت و بلند مدت مسیر شغلی در کنار شما خواهد بود.

جان کلام آنکه:

باماتاکار  مکانی است برای آموختن مهارت‌های شغلی و زندگی. مهارت‌های لازم برای آنکه حرفه‌ای‌تر کار و شادتر زندگی کنید.

 

2018 Powered By ARM By BMTK Team تمام حقوق متعلق به گروه باماتاکار است.